Cześć! Jestem Zuza.

Miło Cię widzieć na moim blogu! W tym miejscu możesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie.  

Zuza
Zdjęcie: Kasia Bielak

Nigdy nie wiem od czego zacząć w rubryce „o mnie”… Z jednej strony aż chciałoby się napisać wiek, kierunek studiów i takie tam, ale kogo to tak naprawdę obchodzi.
Dlatego zacznę od tego co wydaje mi się najciekawsze. Od tego co mnie napędza każdego dnia - od moich pasji.

Podróżuję
Jest jedna rzecz, która zawsze może poprawić mi humor. Gdy mam kiepski dzień, nic mi się nie chce - lubię uciec w marzenia. Wymyślać miejsca, które chciałabym odwiedzić i zastanawiać się jak mogę to zrealizować.
Kocham planować i przeszukiwać internet w poszukiwaniu inspiracji w temacie podróży. Jednak to, co sprawia mi największą przyjemność, to gdy te plany zmieniają się w rzeczywistość.
Jak do tej pory zobaczyłam już troszkę świata. Mając 19 lat zrobiłam sobie przerwę w nauce, rzuciłam wszystko i wyjechałam na rok za ocean. Zostałam Au Pair w Stanach Zjednoczonych. Jest to dość znacząca część mojego życia , dlatego na blogu znajdziecie sporo wpisów na ten temat.


Gotuję
Kocham jeść, a co za tym idzie, kocham też gotować. Dla innych, dla siebie, na słono, na słodko. Staram się gotować zdrowo, unikam w kuchni przetworzonych produktów, glutenu, laktozy. Improwizuje, wymyślam, bawię się jedzeniem. Wszystko robię na oko i ciężko mi odtworzyć to samo danie w taki sam sposób. Najwięcej satysfakcji mam widząc uśmiech wywołany przez to co ugotowałam.

Inne
Oprócz tych dwóch głównym pasji lubię też pisać (nie zgadlibyście, prawda?), czytać i pływać. Na te dwie ostatnie rzeczy niestety nie mam za wiele czasu. Lubię gadać godzinami z przyjaciółmi, uwielbiam mieć gości w domu, ważne jest dla mnie żeby każdy czuł się u mnie komfortowo, jak w domu.
Wbrew pozorom jestem też nieco introwertyczną osobą, dlatego staram się zachować balans i spędzać też trochę czasu samemu.

Z nudniejszych faktów o mnie, mam 21 lat i studiuję psychologię na wrocławskim SWPSie. Pracuje jako baristka, a większość wolnego czasu poświęcam pracy nad blogiem.

Ważne dla mnie
W moim życiu najważniejszy jest Bóg. Oddałam Mu swoje życie będąc nastolatką. To On sprawia, że znajduje sens w każdym dniu, że mogę być szczęśliwa mimo problemów, że czuję się wolna. To On prowadzi mnie każdego dnia i daje mi poczucie bezpieczeństwa. On jest jedynym, stuprocentowo stałym autorytetem i oparciem w moim życiu.

Drugą niesamowicie ważną osobą dla mnie, jest mój mąż. Poznaliśmy się jeszcze w gimnazjum i po pięciu latach bycia razem zdecydowaliśmy się wziąć ślub. Nie mogliśmy podjąć lepszej decyzji!
Oprócz tego, że jesteśmy małżeństwem, jesteśmy też dla siebie nawzajem najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiamy spędzać razem czas, mamy wspólne pasje i wspólnych przyjaciół.

O blogu
Moja przygoda z pisaniem tekstów zaczęła się już dawno temu. Długo tworzyłam wiersze i opowiadania. Moja wyobraźnia od zawsze była bardzo bujna.

Gdy dwa lata temu postanowiłam wziąć się za to bardziej na poważnie, powstała harmonijna.pl.  Jednak już nie potrafię do końca utożsamić się z tym określeniem - czuję, że ono mnie ograniczało, wkładało w pewne ramy. Tematyka bloga wciąż będzie taka sama, ale czułam, że to czas na zmianę jego nazwy. 

Postanowiłam, że teraz będę tworzyć pod swoim własnym imieniem. Chcę dzielić się tutaj moim życiem, podróżami, przepisami - wszystkim tym, co mnie inspiruje. Dzielić się z Wami pozytywną energią pokazywać, że szczęście zależy głównie od nas i że wszystko jest możliwe.
I znów brzmię na maksa sztampowo. Ale wiecie, ja naprawdę wierzę w to co napisałam i kieruję się tym w życiu.

Mam nadzieję, że uda mi się Was tym trochę zarazić.

 

©  2018 Zuza Rayska